Facebook SMS Onay Nedir ?

Facebook SMS Onay Nedir ?

Facebook SMS Onay Nedir?

Facebook, dünyanın en çok kullanılan sosyal medya araçlarından bir tanesidir. Bu denli popüler oluşunun altında, tarihinin eskiye dayanıyor olması ve İnstagramWhatsapp gibi pek çok sosyal uygulama ile aynı şirket tarafından yönetiliyor olması yatar. Açılan Facebook hesapları, kullanıcı adının belirlenmesi şifre belirlenmesi ve doğum tarihi gibi iletişim bilgileri içermeyen temel bilgilerden sonra aktif hale getirilir. İletişim bilgileri ise hesaplara daha sonra eklenebilir veya hiç eklenmeyebilir.

Facebook üzerinden cep telefonlarını doğrulamak her ne kadar zorunlu olmasa da hesapların güvenliği için ve kötü niyetli insanlar tarafından suiistimal edilmemesi için koruma amaçlı kullanılabilir. Kendi cep telefonu numaranızı, ‘’Facebook>Ayarlar>İletişim Bilgileri>SMS Doğrulama’’ adımlarını takip etmelisiniz.

Facebook SMS Onay Kodu Nasıl Alınır?

Facebook üzerinden onay kodu alabilmek için öncelikle sistem üzerinden kendinize ait bir telefon numarasını girmeniz gerekiyor. Aksi takdirde SMS gönderilen cep telefonuna ulaşan doğrulama koduna dair bilginiz olmadığından hesabınızın askıya alınmasına neden olabilirsiniz. Bu noktada ekstra bir hesap açarak SMS onayı almak isteyen kullanıcılar için ise, yeni bir hat almak epey masraflı olacaktır.

OnayTek.com sitesi, tüm kullanıcıları bu dertten kurtararak ekonomik boyutlarda bir hizmet sunar. Dünyanın dört bir yanından pek çok kullanıcının akın ettiği sitede, uygun fiyat avantajları ile SMS doğrulatma imkânı sunulur. Siteye kayıt olduktan sonra dilediğiniz sosyal medya platformunu seçebilir, daha sonra da bu platformun istediği SMS onayına sitem üzerinde yer alan yönergeler aracılığı ile erişme imkânı sağlarsınız. 


07/01/2021 00:00:45